AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

MBLAQ Romania cauta staff!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Hae Won
Admin
Admin

Pesti Cal
Data de înscriere : 08/08/2011
Vârsta : 27

MesajSubiect: MBLAQ Romania cauta staff!   Dum Aug 14, 2011 3:59 am

Din moment ce s-a schimbat conducerea (insa Aiko tot ramane "presedinte fondator"), si din cate se vede putini sunt cei care mai sunt interesati de soarta fanclubului, cautam din nou persoane dedicate care sa ne ajute sa facem din MBLAQ Romania un fanclub puternic.

Pentru asta, avem nevoie de:

3 moderatori

2 translatori

2 graficieni

Va rugam sa nu credeti ca e usor sa fii in staff-ul unui fanclub si va rugam sa nu va inscrieti daca nu sunteti seriosi. Avem nevoie de persoane care stiu ce fac sau sunt dispuse sa invete, care vor intr-adevar sa ajute MBLAQ Romania, nu s-o faca doar ca sa se simta importanti pentru ca sunt in stafful unui fanclub. Trebuie sa fiti mereu la curent cu ce se intampla si sa intrati cel putin o data la doua zile pe forum.

Dintre cei 3 moderatori, unul va trebui sa tina forumul la zi cu cele mai noi poze si clipuri, unul va trebui sa caute toate stirile, interviurile, articolele cu si despre MBLAQ pentru a le transmite translatorilor, iar cel de-al treilea va avea ca sarcina curatenia si ordinea pe forum (sa aiba grija la ce, cum, unde se posteaza, sa editeze/mute/stearga mesaje sau subiecte atunci cand este nevoie).
Toti moderatorii au ca sarcina mentinerea activitatii pe forum. Postati cat mai des, si la cat mai multe subiecte posibile (de ex, daca sunteti fani Thunder, nu postati doar in sectiunea lui Razz). Cautati mereu lucruri noi, jocuri noi, subiecte de discutie si moduri de a imbunatati si de a promova acest fanclub.
Stafful trebuie sa fie un exemplu pentru ceilalti membri, atat pe forum, cat si in afara lui.

Translatorii au ca sarcina traducerea tuturor articolelor ce apar despre trupa (in principal din engleza in romana, dar daca gasiti in alte limbi si va pricepeti, nu va impiedica nimeni) - ori le cautati voi, ori vi le vor da moderatorul sau adminii. Pentru asta trebuie sa aveti cunostinte foarte bune atat de limba engleza, cat si de limba romana. Trebuie sa lucrati repede si bine, ca sa nu intarziem cu postarea lor.

Graficienii se vor ocupa de tot ceea ce tine de grafica pentru fanclub. In principal, de aspectul forumul si al altor conturi (blog, Twitter), dar la ocazii "speciale", vom avea nevoie de ajutorul lor si pentru alte lucruri (cum sunt, de exemplu, pliantele si clipul pentru fan meeting).

Cam asta e in mare descrierea postului. Daca va fi nevoie, vom cauta mai multe persoane.

Daca voi considerati ca aveti ceea ce ne trebuie si ca puteti ajuta fanclubul, lasati un reply cu postul pe care il doriti si de ce anume din fisa postului vreti sa va ocupati.

Am vrea sa stim, de asemenea, daca din vechiul staff al forumului vrea cineva sa revina sau sa isi mentina functia. (aici ma refer la cei doi moderatori pe care nu i-am mai vazut pe forum de cel putin 2 saptamani).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
K.Oana
Moderator General

Berbec Caine
Vârsta : 23
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: MBLAQ Romania cauta staff!   Mar Aug 16, 2011 2:31 pm

Desi nu am mai fost pana acum pe niciunul dintre posturi, am vrea sa aplic fie pentru moderator, fie pentru translator. Cum banuiesc ca nu se poate la ambele, as putea sa-l aleg pe cel de care are forumul mai multa nevoie acum.

Ca moderator, as vrea sa ma ocup de curatenie si ordine, din moment ce am observat, de exemplu, mai multe postari cu linkuri de Youtube care nu mai sunt valabile si ar trebui editate. Am citit regulamentul si sunt gata sa-l pun in aplicare, iar cu responsabilitatea stau destul de bine.

Oricum, chiar si ca moderator, as vrea sa ajut si la traduceri. Sunt destule articole si stiri care ar fi mult mai accesibile postate in romana. Pot sa spun ca am cunostinte destul de bune si de romana, si de engleza, din moment ce fac filologie bilingv, iar anul asta ma pregatesc sa dau Cambridge.
Mai stiu si coreeana, dar nivelul meu e destul de bun doar pentru tradus versuri. Pana la articole mai e cale lunga.

Nu stiu daca asta a sunat mai mult a aplicatie sau a lauda [nu sunt chiar obisnuita Very Happy ], dar sper ca voi putea ajuta forumul.^^

♥ Ati citit noul regulament ?
Sus In jos
Hae Won
Admin
Admin

Pesti Cal
Vârsta : 27

MesajSubiect: Re: MBLAQ Romania cauta staff!   Mar Aug 16, 2011 2:44 pm

Okay.... atunci momentan vei fi moderator general. Te poti ocupa si de subitrari, iar ca sa nu apara conflicte de genul si tu si Saya sa lucrati la acelasi material, ti-as recomanda sa iei legatura cu ea si sa va intelegeti intre voi ce si cum si care traduce (mai ales in cazul in care apar mai multe articole intr-un interval de timp scurt).

Spoiler:

Sus In jos
K.Oana
Moderator General

Berbec Caine
Vârsta : 23
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: MBLAQ Romania cauta staff!   Mier Aug 17, 2011 2:06 am

Am inteles. I'll do my best.
Spoiler:

♥ Ati citit noul regulament ?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: MBLAQ Romania cauta staff!   

Sus In jos

MBLAQ Romania cauta staff!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Casatorie in Romania
» Acte viza pentru Romania(reintregirea familiei)
» Preschimbarea permisului de conducere algerian - in Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: ►FanClub◄ :: Administration-
Mergi direct la: